Při každodenní práci venku je dobré pořídit si kvalitní pánské svetry

Zima je velmi nepříjemným obdobím především pro ty, kteří musí pracovat venku. Ať sněží, fouká silný vítr nebo mrzne, pohybují se venku a jsou rádi, když se jednou za čas mohou přijít ohřát dovnitř do některé z budov. Tito pracovníci dokážou velmi ocenit komfort, který jim může nabídnout huňatý hřejivý svetr, a při jeho koupi jsou ochotni do něj investovat více peněz. Tak jako si zakoupí kvalitní bundu, která ani při velkém větru neprofoukne, je lehká a přitom teplá, tak si také dokážou vybrat kvalitní svetr. Nejčastěji se velmi hřejivé svetry vyrábí z ovčí vlny nebo kašmíru.

Při správném praní vydrží mnoho let stále pěkné

Tyto materiály nejsou nejlevnější, ale vysoká kvalita vždy stojí něco navíc. Přitom nemusíte mít obavu používat drahý svetr při práci, protože luxusní pánské svetry se jen tak nezničí. Pokud o ně budete řádně pečovat, vydrží vám pěkné dlouhou řadu let. Možná se vám na nich po čase nošení vytvoří žmolky, což je bohužel jediná nepěkná vlastnost huňatých svetrů. Ale pokud si koupíte svetr levnější, vytvoří se na něm žmolků mnohem víc. Proto si s tou trochou žmolků můžete snadno poradit. Vyrábí se užitečné přístroje, odstraňovače žmolků, se kterými během krátké chvíle zbavíte každý svetr všech žmolků a bude zase vypadat jako nový.

Správné praní je též velmi důležité. Vždy je třeba řídit se pokyny uvedenými na etiketě svetru. Vlněné a kašmírové pánské svetry je nejlepší prát ručně pouze ve vlažné vodě. Kašmírové svetry a šály dokonce ve vodě o teplotě pouhých dvacet stupňů. Jen tak se vlna nesrazí a nezplstnatí. Vlna také nesnáší prudké změny teplot, protože pak se srazí také. Svetry stačí namočit do vlažné vody s rozpuštěným pracím práškem na velmi jemné prádlo, jemně promnout a nechat zhruba patnáct minut prášek působit. Pak znovu jemně promnout a vymáchat v čisté vodě. Ždímat je třeba svetry opatrně, aby se nevytahaly, spíš je lepší pouze z nich vymačkat vodu, rozložit je na čistý ručník, srolovat je společně s ručníkem a přebytečnou vodu ze svetru vytlačit do ručníku. Pak svetr rozložit na nový suchý ručník a nechat ve vodorovné poloze uschnout. Tímto způsobem se nemusíte obávat vyprat i svetr za několik tisíc korun. Samozřejmě můžete využít i pračky na praní, ale pouze, pokud lze nastavit program pro praní jemného prádla s nízkou teplotou vody. Ždímat se pak doporučuje na co nejnižší otáčky. Údržba svetrů je sice pracnější, ale nikoli složitá. Proto si s ní poradí každá hospodyňka a dokonce i muž, pokud bydlí sám. Svetry z vlny a kašmíru i při delším nošení nezačnou zapáchat, tak jako oblečení z jiných druhů materiálů, proto je nemusíte tak často prát. Což je také dosti velkou výhodou.


Reklama:


Online seznámení na flirt a erotiku je snadné a rychlé díky erotické seznamce flirtkontakt.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!